TranceAddict Forums

TranceAddict Forums (www.tranceaddict.com/forums)
- Europe - Poland
-- Clubbing in Poznan ,Poland ?!?!?!


Posted by Redmondo on May-18-2007 16:10:

Clubbing in Poznan ,Poland ?!?!?!

Hi guys,

Can anybody give me info on some clubs in this city ?

Are there many big nights on for trance and techno ?

Thanks very much,
Al.


Posted by bumfank on May-20-2007 10:04:

there arent big club with techno or trance in poznan

if youre looking for techno go to IQ Club ( Wroclawska street ) it is small club on the basement near old square ( city center ). at weekend they have techno, dnb, prog trance: http://iqclub.pl
http://iqclub.pl/index.php?option=c...&id=49&Itemid=2 - lineup for june

there is another club: SQ Club, it is big club for rich kids, there playing house and other shit, sometimes they have techno party, but sometimes, i dont like this club, but if you want to meet and fuck young polish girl you can go there ;P niach niach niach

else, there are some big club in poznan, but they are for kids or people like that:


im never going to that clubs...



but in poznan you have A LOTS OF small pubs on the every street near city center. take your friends and make a biiig clubbing. I thinks it is the best idea ;-)


Posted by m. sylvia on Jun-11-2007 21:18:

jestem dj'ka w chicago, choc pochodze z polski. za pare miesiecy bede w poznanu, i bylam ciekawa czy moge zagrac w ktoryms klubie. jak mozna sie o to postarac? jakie kluby sa typowymi miescami na house i minimal?

moj mix: nordjs.com, pod MUSIC

dzieki, pozdrawiam!


Posted by bumfank on Jun-12-2007 03:22:

poslucham remixu i zapytam kilku osob i jakby co jakos ciebie z nimi skontaktuje ;-)


Posted by GiB01 on Jun-17-2007 09:58:

m.sylvia - raczej minimalu to sobie u nas nie pograsz


Posted by Outsider on Jun-17-2007 14:25:

quote:
Originally posted by GiB01
m.sylvia - raczej minimalu to sobie u nas nie pograsz


No chyba w Sieradzu.


Posted by bumfank on Jun-18-2007 05:25:

a IQ np

pogra pogra


Posted by m. sylvia on Jun-19-2007 18:50:

nie tylko gram minimal. w chicago tez rzadko to sie gra. skladam nowy mix, niedlugo bedzie na nordjs.com. dzieki za info!!


Posted by m. sylvia on Jun-19-2007 18:51:

quote:
Originally posted by bumfank
poslucham remixu i zapytam kilku osob i jakby co jakos ciebie z nimi skontaktuje ;-)


dzieki!!


Posted by Outsider on Jun-19-2007 20:22:

techno!


Posted by bumfank on Jun-20-2007 05:47:

sylvia napisz mi kiedy mniej wiecej bedziesz w poznaniu, problem w tym ze w wakacje nie ma sezonu na imprezy i praktycznie nic konkretniejszego oprocz wiekszych festiwalikow w poznaniu sie nie dzieje, cala polska spieprza nad morze i na biby typu creamfields nature one soundtropolis itp itd.


dobra muzyczka milo sie pracuje przy niej ;-)


edit:

bede tak beszczebelny ze wstawie sety do siebie na stronke http://infoparty.pl nie ma problema?


Posted by m. sylvia on Jun-26-2007 20:59:

quote:
Originally posted by bumfank
sylvia napisz mi kiedy mniej wiecej bedziesz w poznaniu, problem w tym ze w wakacje nie ma sezonu na imprezy i praktycznie nic konkretniejszego oprocz wiekszych festiwalikow w poznaniu sie nie dzieje, cala polska spieprza nad morze i na biby typu creamfields nature one soundtropolis itp itd.


dobra muzyczka milo sie pracuje przy niej ;-)


edit:

bede tak beszczebelny ze wstawie sety do siebie na stronke http://infoparty.pl nie ma problema?


oczywiscie ze mi nie przeszkadza! zaraz odwiedze ta strone. jezeli chodzi o kiedy bede w poznaniu, to na pewno nie w te wakacje. moze dopiero w grudniu jak nawet nie pozniej. wysle ci moj kontakt. dzieki!!



Powered by: vBulletin
Copyright © 2000-2021, Jelsoft Enterprises Ltd.