|
Olen 20 vuotias (Tosin reilun kuukauden päästä 21) musahörhö Porvoon seudulta. Lukion jälkeen puoli vuotta vietin töissä ja sitten siirryin armeijanharmaisiin, jossa tulikin oltua viimevuosi. Nykyisin vietellyt aikaa onnellisenä reservin vänrikkinä ... Tulevaisuudessa kiinnostaisi mediapuolen työt / opiskelu ja tietysti muusikonura !
90-luvun alkupuolella kiinnostuin eurodancesta ja sitä kautta mukaan tuli happyhardcore, ripaus hardcorea ja muuta electronista musiikkia. 90-luvun lopulla innostuin trancesta, jonka parissa onkin mennyt nykypäivään asti. Samalla on tullut tehtyä hiukan dj-keikkaa, mutta se nyt on jäänyt viime aikoina taka-alalle. Osittain siksi, että konemusiikki on lähellä sydäntä, eikä sitä muuta kuraa viitsi soitella. + Huonot työajat sekä ikävät asiakkaat . Tätä kautta levyhyllyt ovat alkaneet pursuamaan levyjä ja melkein kaikki ylimääräihin raha tuleekin sijoitettua usiin levyihin (pääasiassa vinyyleihin).
Musiikin tekemisen aloitin 97-98 trackerohjelmilla, jonka jälkeen siiryin midiin (n.2001), kun laitteistoa alkoi kertyä... Viime aikoina olen puuhastellut tekemällä paria omaa projektia (lähinnä trancea) ja samalla tuottanut kaverille levyä, joka kyllä sattuu olemaan sellainen ikuisuusprojekti armeijakiireiden takia! Mutta nyt alkaa näkyä valoa tunnelin päässä, koska enää kaverilla on puoli vuotta jäljellä... Toistaiseksi ei ole tullut julkaistua mitään. Mutta pientä mieleenkiintoa on osoitettu projektejä kohtaan.
Tällä hetkellä laitteistosta löytyy mm: Roland JP8080 , Access Virus Indigo, Yamaha CS2x ja kaiken näköistä muuta pikku kilkettä sekä tietysti läjä softaa.
___________________
Music is not a hobby, it's lifestyle...
|