in de tweede helft van 2004 kon trance me niet meer zo boeien. er kwamen teveel gelijkaardige dingen uit, producers letten meer op de individuele geluiden dan op de melodie, enz.
in de maand december heb ik een paar mensen ontdekt die dat blijkbaar doorhadden en met nieuwe, verse nummers naar voren zijn gekomen. ik spreek onder andere over Menno de Jong, en onze eigen Estuera en Fred Baker.
deze mensen gaan terug naar de essentie van trance. de melodie staat centraal, en daarrond wordt een warme huls van geluiden opgebouwd.
eerder dit jaar las ik vaker dat de trance van vandaag "overproducet" was. toen onthaalde ik dergelijke uitspraken met enig scepticisme, maar naarmate het jaar vorderde heb ik het zelf mogen ondervinden. vele platen lieten me onverschillig. ik herinner me afleveringen van ASOT waarin ik maar 1 plaat goed vond over de hele twee uur. ik kreeg het gevoel dat er teveel op de geluiden en de effecten werd gefocust. daardoor klinken veel nummers vandaag te technologisch en te artificieel, en verdwijnt ook de melodie op de achtergrond.
maar er zijn uitzonderingen, en ik reik hierbij graag volgende voorbeelden aan:
Fred Baker vs. Nyram: Confirmation
Fred Baker vs. Nyram: Recognition
dit zijn uitermate simpele nummers (voor de hedendaagse "standaard"), maar ze brengen veel meer teweeg bij me dan de hedendaagse met effecten overladen platen, omdat de essentie er is: de melodie. en ik heb het genoegen te mogen vaststellen dat dergelijke platen steeds regelmatiger lijken op te duiken.
er is weer hoop voor trance!
___________________
quote:
Originally texted by Jakhira
Out with the dog at the moment. Chicks love him, and I love chicks... The world is in harmony
Dec-29-2004 18:53
FUSyke
Supreme tranceaddict
Registered: May 2004
Location: Wetteren
FB is allang een van mijn lievelingsproducers. Dit jaar heeft hij, met zijn producties en remixes, zich bij mij op gelijke hoogte kunnen stellen als M.I.K.E.
Dec-30-2004 08:17
djcresto
Tranceaddict Trainer
Registered: May 2001
Location: Dendermonde
Fredje is al jaren een steengoede producer. Hij maakte vroeger ook al echt goede nummers zonder dat ik wist dat ze van hem kwamen. Sinds zijn vertrek bij mr sam komt hij zelf iets meer in de spotlight te staan. Maar zijn laatste 2 nummers vind ik nu allesbehalve zijn beste...
Registered: Jan 2004
Location: Koekelare/Leuven, Belgium
ik was extreem teleurgesteld toen ik die confirmation voor de eerste keer hoorde... wat een cheese!
hetzelfde kan gezegd worden van veel estuera producties...
Dec-30-2004 10:24
Meltoz
Ferry Corsten Addict
Registered: Nov 2003
Location: Heverlee
quote:
Originally posted by Bertn
ik was extreem teleurgesteld toen ik die confirmation voor de eerste keer hoorde... wat een cheese!
hetzelfde kan gezegd worden van veel estuera producties...
Euh... cheese Ik vond het ook een héél sterk nummer en echt wel het betere werk van Fred Zou cheese op een DVD'ke gezet worden Ik denk het nie Ma enfin da is m'n mening he en iedereen heeft er gewoon zijn eigen gedacht over, maar e geluk
Estuera is sterk bezig vin'k, "Tales From The South" is gewoon e TOP nummer en ni meer of nie minder...
___________________
Dec-30-2004 10:29
TOR
Traveller
Registered: Aug 2001
Location: Bruges, Belgium
quote:
Originally posted by Bertn
ik was extreem teleurgesteld toen ik die confirmation voor de eerste keer hoorde... wat een cheese!
hangt ervan af wat jouw definitie van cheese is natuurlijk.
beide producties van Fred klinken vrij blij, maar het is allesbehalve een karnavaljingle. gewoon melodic trance zoals het hoort, vind ik.. handjes de lucht in en een glimlach van oor tot oor
___________________
quote:
Originally texted by Jakhira
Out with the dog at the moment. Chicks love him, and I love chicks... The world is in harmony
Dec-30-2004 12:09
Icone
In Dreams...
Registered: Nov 2001
Location: Leuven, Belgium
Van Estuera ben ik nog ni zo echt onder de indruk (misschien ook ni 100% mijne stijl), maar Fred is alleszins goe bezig. Nog geen echte 'hit' naar mijn mening, maar da kan nog altijd komen he.
___________________
Icone / Van Gelder / Blue Manta / The Elemental
DE man van de maand december imo!!
november eigenlijk want op TiC stierf ik al op zen nummers maar toen wist ik niet dat hij het was (Confirmation, Vibration)
___________________
Albums of the year: 1. Hybrid - I Choose Noise 2. Liberto - Lullaby 3. Immer 2 (Mixed By Michael Mayer) 4. Peter Gun - Friendly Fire 5. Thomas Schumacher - Home 6. Recorded In Rotterdam (Mixed By Michel De Hey) 7. Boogybytes Vol. 01 (Mixed By Kiki) 8. Addicted 1 (Mixed By Kosmas Epsilon)
Dec-30-2004 12:28
Xilver
Driven by passion
Registered: Apr 2004
Location: Wilrijk, Belgium
Om het op z'n kempisch te zeggen... "joa, de Fred is goew beezeg"
Originally posted by Lightworks
Nog geen echte 'hit' naar mijn mening, maar da kan nog altijd komen he.
groovezone vergeten?
groovezone, madrid inc, Y-traxx, the effect, blue screen, red screen, active sight, en natuurlijk de samenwerkingen met mr sam indertijd. Fred heeft al aardig wat op zijn palmares