 |
|
|
|
 |
zoric
Rojiblanco and Bianconeri

Registered: Mar 2005
Location: Primera División and Serie B
|
|
|
Känns lite som om den här tråden spårade ur med politik 
Aja, Tillbaka till fotbollen. Det var riktigt kul att Sverige vann mot Spanien i helgen vilket också hjälper oss till en bättre placering och lättare avslutning på det här kvalet.
De som imponerade mest var helt klart Rami Shaaban, Petter Hansson, Micke Nilsson och Johan Elmander. Men det var också riktigt nära att de kunde ha kvitterat, för mig avgörs matchen när Puyols nick räddas på mållinjen av Tobias Linderoth och Sverige sätter igång sin kontring genom att Micke Nilsson passar ut till Kim Källström som tar med sig bollen och passar den vidare till Chippen som vänder bort Juanito och spelar in bollen till Allbäck, I samma stund kommer Puyol i max fart hemmåt och Allbäck väljer att finta både Casillas och Puyol, båda faller och Markus lägger den i öppet mål. Grymt snyggt mål!
Angående Islands-matchen så kommer Fredrik Ljungberg med all sannolikhet att avstå den pga. skada. Ska bli riktigt intressant om Sverige kan följa upp Spanien-matchen med ännu en vinst, Lagrell var ju nöjd med 4 poäng på de här två matcherna, 6 är bara en bonus, eller är det?
England går ju inte särskillt bra utan Sven nu heller, 0:0 mot Makedonien och McClaren var riktigt besviken 
Några skrällar var ju helt klart Cyperns 5:2-vinst mot Irland, Skottarnas 1:0 vinst mot Frankrike och Armenien vs. Finland slutade oavgjort 0:0 vilket gynnar Serbien och Portugal i Grupp A.
|
|
Oct-09-2006 15:25
|
|
|
 |
 |
zoric
Rojiblanco and Bianconeri

Registered: Mar 2005
Location: Primera División and Serie B
|
|
|
Oct-10-2006 19:42
|
|
|
 |
All times are GMT. The time now is 08:33.
Forum Rules:
You may not post new threads
You may not post replies
You may not edit your posts
|
HTML code is ON
vB code is ON
[IMG] code is ON
|
|
|
|
|
|
Contact Us - return to tranceaddict
Powered by: Trance Music & vBulletin Forums
Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Privacy Statement / DMCA
|