|
| quote: | Originally posted by dj Elof
Voor mij is dj Shog, John Marks, Roy Gates en aanverwante commercieel. Maar voor de meeste clubbers in België is dat zelfs underground. Naast de 'kwaliteitstrance' (als ik het zo mag noemen) apprecieer ik enorm die mensen en de muziek die ze maken. Zij brengen, althans toch volgens mij, de ambiance trance. Stevige breaks, extreem goeie build-ups, en aggressieve synths.
In een België dat overwegend jumpstyle programmeert kan deze commerciële trance nog overleven. Een nummer zoals dj Tiesto - UR (Junkie XL air guitar mix), om als voorbeeld te nemen, is voor mij één van de beste nummers van dit jaar. Toch is het bijna onmogelijk dit op te leggen want 3/4 van het publiek vindt dit slaapverwekkend.
Ik kan hier een gans epistel schrijven, maar er zijn twee grote factoren die trance momenteel dood maken:
1.
Door de opkomst van de korte R'n'B plaatjes (amper 2 tot 3 minuten lang) lijkt het alsof trance nummers eindeloos zijn. Nummers die 8 tot 10 minuten duren met twee breaks in worden door het publiek als saai gevonden. Een aantal producers, zoals dj Jean en aanverwante, hebben dit ingezien en maken hun nummers nog 5 tot 6 minuten lang. En dat is de toekomst van trance: kortere nummers met max. 1 break.
2.
Wie lange tijd bloot gesteld is aan jumpstyle en muziekstukken die enkel uit bassen bestaan, die gaan trance met zijn opbouw en afbouw als saai bevinden. Het is een soort gewenning die optreedt: "if it ain't got a kick with a clap on it, it's no good".
Het enige waar de nieuwe generatie producers nog wat moet uit leren is om niet massaal op bepaalde synths te springen. Momenteel maken o.a. Roy Gates en John Marks goeie nummers, maar telkens weer uit de Vanguard Synth. Je kan nog duizend-en-één variaties erop maken, maar uiteindelijk klinken ze wel het zelfde. Net zoals de 'supersaw' klanken die in jump gebruikt worden.
Trouwens, er zijn producers die gretig inspringen op de nieuwe trends. Kijk naar de nieuwe Milk Inc - Go to hell. Luister eens naar de clap en de beat. Zet daar een jump bass op en het is een jump nummer. Slim gezien van Regi zeg ik maar... hij evolueert mee en zorgt ervoor dat z'n muziek toch blijft aanslaan bij een bepaald deel publiek. (Ondanks dat ik geen Regi muziek aanhanger ben heb ik enorm veel respect voor hem. Hij doet het toch maar iedere keer, nummers uitbrengen die continu scoren).
En last, but not least: wij Belgen moeten eens leren trots zijn op onze eigen producers. Icone, Estuera, Geert Thirry, namen die enkel die hards uit de scene kennen. Die mensen moeten naar het buitenland lopen om hun producties uit te kunnen brengen.
Just my two cents |
Kan ik mij zeer in vinden, ik begin echt te geloven dat wij misschien op dezelfde dag geboren zijn ofzo 
En ik moet idd in het buitenland gaan aankloppen... Waar in 's hemelsnaam kunt ge hier in België iets uitbrengen dat in het buitenland dan misschien ook au serieux wordxt genomen. Nergens dus.
___________________
Icone / Van Gelder / Blue Manta / The Elemental
Icone Home
Icone Store -> New Percussion SAMPLE CD here!
Icone MySpace
|