 |
|
|
|
 |
jon jon
viva la clubland

Registered: Jan 2001
Location: Footwork
|
|
|
May-02-2006 17:33
|
|
|
 |
 |
StereoPrincess
sassy one-piece

Registered: May 2001
Location: SPFRI
|
|
|
| quote: | Originally posted by mindspin
is margaret singing the polish national anthem or something? she looks pretty into it!!!! |
Jeszcze Polska nie zginela,
Kiedy my zyjemy.
Co nam obca przemoc wziela,
Szabla odbierzemy.
CHORUS:
Marsz, marsz, Dabrowski,
Z ziemi wloskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Zlaczym sie z narodem.
Przejdziem Wisle, przejdziem Warte,
Bedziem Polakami,
Dal nam przyklad Bonaparte,
Jak zwyciezac mamy.
CHORUS
Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wracal sie przez morze.
CHORUS
Juz tam ojciec do swej Basi
mowi zaplakany:
"Sluchaj jeno, pono nasi
bija w tarabany!"
|
|
May-02-2006 18:09
|
|
|
 |
 |
DJ_Ampz
Amp Radio Addict

Registered: Jul 2001
Location: Guelph (again)
|
|
|
May-02-2006 18:54
|
|
|
 |
All times are GMT. The time now is 04:14.
Forum Rules:
You may not post new threads
You may not post replies
You may not edit your posts
|
HTML code is ON
vB code is ON
[IMG] code is ON
|
|
|
|
|
|
Contact Us - return to tranceaddict
Powered by: Trance Music & vBulletin Forums
Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Privacy Statement / DMCA
|