|
Flutlicht vs Nu-NRG (pg. 4)
|
View this Thread in Original format
| E-Trancer |
| The italians of course |
|
|
| TwoPlow |
| Flutlicht is highly underrepresented. I like Nu-Nrg, but I much prefer Flutlicht. |
|
|
| udham |
| Nu NRG !! No second thoughts! |
|
|
| theb |
| Nu-Nrg as they live up to their name :) |
|
|
| oDrori |
| Nu NRG has some unbeatable tunes such as Dreamland, Believe and Carrera 2 ... But overall, Flutlicht has pumpep a greater number of tunes I lurve, so my vote is theirs :) |
|
|
| chjo |
| Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG |
|
|
| Shad0wmaster |
i voted nu-nrg but i gotta say that in the olden days flutlicht OWNED!!!!!
so its a tough call but yeah...nu-nrg. |
|
|
| djtezz |
| quote: | | Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG Nu NRG |
Yup me too
1: i am itialian :p
2: i aint heard of Flutlicht for ages
3: the orgasmatron set :D
peace,
tezz |
|
|
| DJ-Ande |
flutlicht, because there tunes are neerly all better then nu-nrg's
they hav the old-nrg in there tunes, which makes them clasics, and nu-nrg'z tunes dont do nething for me, where as flutlicts did and still do.
icarus, beats all nu-nrg tunes up-to-date.:eyes: :eyes: |
|
|
| Clyde77 |
| not a fan of their style but the rank 1 remix of dreamland was nice |
|
|
|
|