|
Ijs met alcohol
|
View this Thread in Original format
| arj1o1 |
| quote: |
Tequila-ijsjes zijn een hype in Amerika
Door Arine van Heeswijk
Dinsdag 29 juli 2003 - Hank Sweep uit Hilvarenbeek exporteerde onlangs honderdduizend ijsjes naar Amerika: Freaky Ice. Zijn alcoholhoudende ijslolly's slaan daar in als een bom.
Hank Sweep met zijn Freaky Ice, nu een hit in de VS.
(Foto PVE/Patrick Guitjens)
Toen Hank Sweep (31) uit Hilvarenbeek zijn Freaky Ice drieënhalve week geleden naar Amerika exporteerde, had hij geen flauw benul van het succes dat hem te wachten stond. De circa honderdduizend alcoholhoudende ijsjes bleken in de hippe discotheken en nachtclubs van Miami en New York een enorme hit. Sweep, die Freaky Ice al zo'n vier jaar geleden bedacht, is blij verrast. "Ons aanspreekpunt in Amerika is de hele dag met zijn kop op televisie. Hij wordt overstelpt door de media-aandacht."
Freaky Ice, dat inmiddels in 39 landen wordt verkocht, is bij de introductie in eigen land in 1999, geen hype geweest. Pas nu het in Amerika zo aanslaat, krijgen meer Nederlanders er lucht van. Op de Tilburgse kermis werden afgelopen week tussen de tien- en vijftienduizend ijsjes verkocht. Sweep blijft echter nuchter onder het Amerikaanse succes. "Daar is alles altijd groter en heftiger dan hier." De volgende lading ijs (een miljoen stuks) vertrekt volgende week vanuit Rotterdam naar New York.
Freaky Ice, een trendy verpakte ijslolly, is er in vier smaken: Vodka & Energy, Cocktail, Tequila & Lime en Energy. Die laatste variant bevat geen alcohol. "Je moet ook altijd een alcoholvrij product aanbieden", aldus Sweep. Een zoete smaak overheerst de andere Freaky ijsjes, die 4,8 procent alcohol bevatten. Volgens Sweep is het nuttigen van vier ijsjes te vergelijken met één glas bier. "Dus om dronken te worden moet je minstens zestien ijsjes eten."
Het idee voor Freaky Ice ontstond bijna vijf jaar geleden. Sweep en een vriend uit de dance-scene begonnen met het verkopen van 'gewone' waterijsjes op houseparty's. En dat sloeg aan. "We kochten voor ieder groot feest duizend ijsjes voor een kwartje in, om ze vervolgens te verkopen voor 3,50 gulden." De behoefte aan ijs met alcohol onder het jonge uitgaanspubliek leek hem nog groter.
Met een vriend is hij toen gaan experimenteren. "In de keuken wat dingen bij elkaar gooien, naar bed en 's ochtends kijken of het bevroren was. Uiteindelijk kwamen we in de buurt en hadden we een soort brokkel-ijs." Later is de formule verfijnd met als resultaat Freaky Ice. Een fabriek in Duitsland produceert de ijsjes. Hoe bevries je alcohol nou eigenlijk? "Dat blijft het geheim van de smid."
|

iemand al geprobeerd? |
|
|
| DJ_Siesta |
fat ideetje toch weer van die amerikaanse nerds
nu ff mailen naar bacardi dat ze ff met breezer ijsjes komen, dan lik ik de hele dag aan een ijsje:)
geil |
|
|
| MaGiK54 |
| Heb nog nooit zo'n ijsje op. Daarentegen heb ik wel de cocktail "racketje" op, das een cocktail die echt als een Ola Racketje smaakt en van dit racketje word je behoorlijk dronken :D |
|
|
| jploveparade |
Nu nog XTC-ijswafels, THC-Magnums, GHB-Calippo's en natuurlijk de Cornetto met snuifslagroom! :D
Oja, en natuurlijk de Placebo-Raket voor de niet-gebruiker ;) |
|
|
| HiGH_NrG |
| quote: | Originally posted by DJ_Siesta
fat ideetje toch weer van die amerikaanse nerds
nu ff mailen naar bacardi dat ze ff met breezer ijsjes komen, dan lik ik de hele dag aan een ijsje:)
geil |
BrEEzaAAAhhhhhhhhhsletje? :eyes: |
|
|
| Three 'O Three |
| IJs met alcohol?? TIJS met alcohol, dat gaat niet goed samen kan ik je zeggen. Weer heerlijk hoor in Spanje die gosert naar huis dragen!! :p |
|
|
| arj1o1 |
| quote: | Originally posted by DJ_Siesta
fat ideetje toch weer van die amerikaanse nerds
nu ff mailen naar bacardi dat ze ff met breezer ijsjes komen, dan lik ik de hele dag aan een ijsje:)
geil |
het is een nederlands idee alleen hier nooit aangeslagen |
|
|
| total woot |
| quote: | Originally posted by Three 'O Three
IJs met alcohol?? TIJS met alcohol, dat gaat niet goed samen kan ik je zeggen. Weer heerlijk hoor in Spanje die gosert naar huis dragen!! :p |
zou t dan in de familie zitten? (ligt t dus niet aan mij :D)
enne, die ijsjes? ze verkochten ze in de hmh op afgelopen qontact, dingen zijn NIET te vreten (lees, te smerig om uit te poepen), alleen de alcoholvrije variant is nog net te doen...Maarja daar doe je t natuurlijk niet voor...
ps.
Gister smirnof ice in de vriezer gezet, zou dat lekker zijn als ijs? (sla t flesje kapot en t is n ijsje...)
iemand meer ideeen om lekkere ijsjes te maken?
Grtz
WooT |
|
|
| arj1o1 |
| gooi wat rode wodka met red bull in de vriezer voor een lekker zoet ijsje |
|
|
| Jappio |
| quote: | Originally posted by arj1o1
gooi wat rode wodka met red bull in de vriezer voor een lekker zoet ijsje |
dat spul bevriest toch niet :conf: |
|
|
| arj1o1 |
| quote: | Originally posted by Jappio
dat spul bevriest toch niet :conf: |
ja hij vraagt erom die mensen van het artikel zullen het ook op een een of andere manier kunnen invriezen :p |
|
|
| total woot |
| quote: | Originally posted by Jappio
dat spul bevriest toch niet :conf: |
snugger :D:D:D
(4,8% alcohol, dwz dat 95,6% van dat ijsje wel kan bevriezen....... Harry;))
Grtz
WooT |
|
|
|
|