return to tranceaddict TranceAddict Forums Archive > DJing / Production / Promotion > Music Producers Promotion

 
Hillsong Ukraine - God is love (DJ Dima remix) reviews are welcome Happy New Year!
View this Thread in Original format
dmitri_vaganov
Hi, please enjoy my new track God is love. Original is done by Hillsong team in Ukraine. If you can't understand the words then you probably don't speak Russian :) But music is international language. All comments are welcome.

http://www.soundclick.com/bands/pag...m?bandid=457455

Happy New Year.
MegaMan
я прослушал твой трек, мне понравилось кое какие факторы, например баланс елементов, далее трек зделан не за пары часов, продуманно, структура короче мне понравилось.

На чем пишешь?
dmitri_vaganov
quote:
Originally posted by MegaMan
я прослушал твой трек, мне понравилось кое какие факторы, например баланс елементов, далее трек зделан не за пары часов, продуманно, структура короче мне понравилось.

На чем пишешь?


Привет, спасибо за отзыв. Все звуки из Roland groovebox MC-505. Сведение и запись делаю в Cubase SX3. А ты сам откуда? Давно пишешь музыку? На чем?
MegaMan
quote:
Originally posted by dmitri_vaganov
Привет, спасибо за отзыв. Все звуки из Roland groovebox MC-505. Сведение и запись делаю в Cubase SX3. А ты сам откуда? Давно пишешь музыку? На чем?


я живу в Торонто/Канада
использую Cubase SX 3.1.1, Reason 3, Absynth3 и так далее

если у тебя ICQ или MSN есть, добавь.
vsya infa na web saite est'

http://www.bmdj.net/users/512project
dmitri_vaganov
quote:
Originally posted by MegaMan
я живу в Торонто/Канада
использую Cubase SX 3.1.1, Reason 3, Absynth3 и так далее

если у тебя ICQ или MSN есть, добавь.
vsya infa na web saite est'

http://www.bmdj.net/users/512project


Great Articles on the website. Downloads ne mogy otkrit', I'll try again later. Chem zanimaeshsya krome musiki? Ti spinaesh?
CLICK TO RETURN TO TOP OF PAGE
 
Privacy Statement