|
Reverberate pres: HEIKO LAUX (Kanzleramt,DE) Sat 24. of June
|
View this Thread in Original format
| hystereo |

Reverberate presents:
Heiko Laux (Kanzleramt, DE)
Lørdag 24. Juni @ Pi, Storgata 24
:: Lineup ::
Technoroom (18 id):
Heiko Laux (Kanzleramt, DE)
Roland Lifjell (SH Records, Arrival Works, Bassethound, NO)
Hystereo (Serum, Reverberate, Bleep, NO)
Twomass (Reverberate, Bleep, Momentum, NO)
Psychedelic chillout (20 id):
Psycloned (Psykestua, Serum, NO)
Raymond (Hatzville, NO)
Phobium (Devil's Mind Records, NO)
Dato: Lørdag 24. juni, 2006
Sted: Pi, Storgata 24
Cc: 100,- før 24.00 / 150,- etter
Id 18
22:00-03:30
Det er med stooooooor glede at Reverberate presenterer det som vi mener er årets hittil feteste technobooking i Oslo by! Det er en stund siden vi har hatt en solid pure technobooking på plakaten, så nå tenkte vi det var på tide igjen. Og hvorfor da ikke slå på stortromma og booke en så anerkjent mann som Heiko Laux. Dette er karen som har drevet, og driver, det prestisjetunge og fete technolabelet Kanzleramt.
Heiko Laux er født i Bad Nauheim i Hessen, Tyskland, ikke langt unna storbyen Frankfurt, hvor technoscenen og elektronisk musikk florerte. Da Heiko sluttet på skolen gikk han straks over i industribransjen hvor han jobbet på dagtid, og kveldene brukte han til å lage uttallige mixtaper til venner og bekjente. Mixtapes som etter kort tid ble etterspurt og høye på pris. På midten av 80-tallet kjøpte Heiko sitt første Casio keyboard og begynte å leke med ferdige patterns og lyder, samtidig som han kutta og modifiserte ting i sin musikalske retning. Musikken fikk Heiko spilt via sin bror på Bad Nauheims eneste club - "The Soccer Club".
Heiko Laux dro ofte inn til Frankfurt sentrum for å besøke den populære klubben "Omen" - “Omen has been the most influential club for me and from 1989 onwards, I was there several times a month”.
[imgr]http://samson.khio.no/heiko2.jpg[/imgr]Etter å ha jobbet i studio hjemme hos foreldrene i lang tid flyttet Heiko hele sitt studio til brorens nyåpnede pub i byen. Et studio som hadde besøk av flere av dagens største technoartister, blant andre Anthony Rother, Johannes Heil, Patrick Lindsey og flere. Og navnet på puben var selvfølgelig "Kanzleramt". Kort tid senere i 1994 bestemte Heiko seg for også å starte et technolabel ved navn Kanzleramt, og Kanzleramt trenger vel ingen videre større presentasjon, men er pr dags dato et av de største technolabelene som finnes.
Med kallenavnet "The Hessen Techno Tiger" ble Heiko Laux kontaktet av Sven Väth fra klubben Omen i Frankfurt, og booket til en live-gig i den store byen. Og etter dette ble det mange spillejobber på Heiko, og Kanzleramt hadde releaset flere gode EP'er. Blant annet debutalbumet til Christian Morgenstern, og senere Heikos eget album som ga han det store gjennombruddet produksjonsmessig, nemlig albumet "Liquidism".
Mot slutten av 1999 flyttet Heiko hele studioet sitt til den tyske hovedstaden Berlin, og her signet han 3 nye store artister til det nå verdenskjente technolabelet - Dj Slip, Alexander Kowalski og Diego.
Nesten samtidig som han flyttet til Berlin slapp han ut hans neste album "Sense Fiction" som ble rost opp i skyene av kritikerne. En easy, jazza og funky sound flyter gjennom hele albumet og viser noe av Heikos kunnskaper innen musikkproduksjon. Senere kom "Sense Fiction remix-serier" av både Dj Slip og Diego på Kanzleramt, og Ricardo Villalobos remixen gikk rett inn som nummer 1 i Groove Magazines Topp 50 liste. Neste album som Heiko brukte mye tid på var albumet "Ornaments" som igjen ble en av Heikos milepæler på det personlige plan. Albumet er veldig inspirert av Heikos flytting til storbyen Berlin, og hans følelser rundt dette.
En verdensomspennende interesse for både Heiko Laux og Kanzleramt gjorde at Heiko fikk spillejobber på mange klubber og events verden over. Både store og små klubber, festivaler og mye, mye mer.
I begynnelsen av 2003 startet Heiko et nytt prosjekt under aliaset "Offshore Funk", dette var technomusikk som Heiko lagde med studiomakker Teo Schulte, en dyktig Berlin-basert jazzmusiker og produsent. Sammen lagde de technomusikk som ikke var pure 4x4 beat, men med mer funky og flytende toner og basslinjer. Selv sier Heiko at mye av "Offshore Funk" produksjonene er litt inspirert fra hans yngre dager da han og hans søsken marsjerte i korps. Heiko har alltid vært stolt av sine røtter og hjemby, og det viser han ved hver anledning han kan.
Heiko Laux har gjennom årene gjort uttallige remixer, dj-mixer, produksjoner, live-gigs og dj-gigs verden over. Han har en lang og solid merittliste når det kommer til technoproduksjoner, og det er ingen hemmelighet at "Kanzleramt" har hatt enorm betydning for technomusikken vi hører på i dag.
Reverberate kan bare si seg utrolig stolte av å få la en så stor technoartist gjeste vårt konsept her i Oslo, og vi gleder oss noe sinnsykt til lørdag 24. juni! Snør på dere danseskoa, kom ut i varmen og nyt sommeren med en av Europas desidert mest dyktige og talentfulle dj og produsent.
Sjekk ut Kanzleramts webside
Heiko Laux discografi på Discogs
Read Heiko Laux' English biography
Andre linker:
http://www.reverberate.no
http://www.skranglebass.no
http://www.repeat.no
http://www.serum.no
 |
|
|
| hystereo |
Oppdatert info:
Det blir 18 års grense i technorommet, og 20 års grense i chillout loungen. Dette slik at vi kan åpne en ekstra bar i loungen, hvor det blir full spritservering. :D
Så da burde alle øltørste og de som vil kjøpe drinker bli fornøyde.:cool:
Det er for øvrig billig øl fra åpning og frem til klokka 24.00! :D |
|
|
|
|