return to tranceaddict TranceAddict Forums Archive > Archives > Classic old threads / Inactive Forums > Retired Forums > Europe - Poland

 
Clubbing in Poznan ,Poland ?!?!?!
View this Thread in Original format
Redmondo
Hi guys,

Can anybody give me info on some clubs in this city ?

Are there many big nights on for trance and techno ?

Thanks very much,
Al.
bumfank
there arent big club with techno or trance in poznan

if youre looking for techno go to IQ Club ( Wroclawska street ) it is small club on the basement near old square ( city center ). at weekend they have techno, dnb, prog trance: http://iqclub.pl
http://iqclub.pl/index.php?option=c...&id=49&Itemid=2 - lineup for june

there is another club: SQ Club, it is big club for rich kids, there playing house and other , sometimes they have techno party, but sometimes, i dont like this club, but if you want to meet and young polish girl you can go there ;P niach niach niach

else, there are some big club in poznan, but they are for kids or people like that:


im never going to that clubs...



but in poznan you have A LOTS OF small pubs on the every street near city center. take your friends and make a biiig clubbing. I thinks it is the best idea ;-)
m. sylvia
jestem dj'ka w chicago, choc pochodze z polski. za pare miesiecy bede w poznanu, i bylam ciekawa czy moge zagrac w ktoryms klubie. jak mozna sie o to postarac? jakie kluby sa typowymi miescami na house i minimal?

moj mix: nordjs.com, pod MUSIC

dzieki, pozdrawiam!
bumfank
poslucham remixu i zapytam kilku osob i jakby co jakos ciebie z nimi skontaktuje ;-)
GiB01
m.sylvia - raczej minimalu to sobie u nas nie pograsz ;)
Outsider
quote:
Originally posted by GiB01
m.sylvia - raczej minimalu to sobie u nas nie pograsz ;)


No chyba w Sieradzu.
bumfank
a IQ np :D

pogra pogra :D
m. sylvia
nie tylko gram minimal. w chicago tez rzadko to sie gra. skladam nowy mix, niedlugo bedzie na nordjs.com. dzieki za info!!
m. sylvia
quote:
Originally posted by bumfank
poslucham remixu i zapytam kilku osob i jakby co jakos ciebie z nimi skontaktuje ;-)


dzieki!!
Outsider
techno!

bumfank
sylvia napisz mi kiedy mniej wiecej bedziesz w poznaniu, problem w tym ze w wakacje nie ma sezonu na imprezy i praktycznie nic konkretniejszego oprocz wiekszych festiwalikow w poznaniu sie nie dzieje, cala polska spieprza nad morze i na biby typu creamfields nature one soundtropolis itp itd.


dobra muzyczka milo sie pracuje przy niej ;-)


edit:

bede tak beszczebelny ze wstawie sety do siebie na stronke http://infoparty.pl nie ma problema? :D
m. sylvia
quote:
Originally posted by bumfank
sylvia napisz mi kiedy mniej wiecej bedziesz w poznaniu, problem w tym ze w wakacje nie ma sezonu na imprezy i praktycznie nic konkretniejszego oprocz wiekszych festiwalikow w poznaniu sie nie dzieje, cala polska spieprza nad morze i na biby typu creamfields nature one soundtropolis itp itd.


dobra muzyczka milo sie pracuje przy niej ;-)


edit:

bede tak beszczebelny ze wstawie sety do siebie na stronke http://infoparty.pl nie ma problema? :D


oczywiscie ze mi nie przeszkadza! zaraz odwiedze ta strone. jezeli chodzi o kiedy bede w poznaniu, to na pewno nie w te wakacje. moze dopiero w grudniu jak nawet nie pozniej. wysle ci moj kontakt. dzieki!!
CLICK TO RETURN TO TOP OF PAGE
 
Privacy Statement