return to tranceaddict TranceAddict Forums Archive > Main Forums > Album Reviews / New Releases Discussion

Pages: [1] 2 
Sensation-The_Anthem_2002-Onesided_Promo-Vinyl-2002
View this Thread in Original format
Superfly
Here it is!!! THE NEW ONE! JUST BE PROUD TO GOT IT ALREADY! DO U 2? WHAT DO U THINK ABOUT IT?


ÛßÜ ßßß Sensation - The Anthem 2002 ÜÛßß ÜßÛ

° ÞÝ ßßÜÜÜÜ ß ÜÜÜÜßß ÞÝ

Û ßßßßßßßßßßßßßßßÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜßßßßßßßßßßßßßßßß Û °

ÞÛÝ ÞÛÝ

Ý²Þ Ý²Þ

Ý²Þ [Packager.: xxx ] [Release Date.: 06/20/2002 ] ݲÞ

ÞÛÝ [Supplier.: xxx ] [Store Date...: ] ÞÛÝ

Û [Source...: Vinyl ] [Record Label.: n/a ] Û

° [Grabber..: Sound Forge 6 ] [Style........: Trance ] °

° [Encoder..: Lame Encoder ] [Type.........: Promo ] °

° [Quality..: 192kbps Full S44,1 [Cat Nr°......: n/a ] ±

ÞÝ ÞÝ

Û Û °

ßÜ Üß

° ßßÜÜÜ ÜÜÜßß °

°° ßßßßßßßßßßßßÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜßßßßßßßßßßß °°

°°°° ° ß Ü ° ° ßßßßßßßßßßßß Ü °° °° °°°°°

°°°°±° ÜÜßÛÜ ° ÜÛÜÜ ° Ü °°° ÜÛÜÜ ÜÜÜ ° ÜÜÛÜ ° ÜÛÜÜ ±±°°°

°°°°°±±° ²Û Þ²Ý ÛÛ Þ²Ý ²Ûß ° ÛÛ Þ²Ý ßß ÛÛ Þ²Ý° ßÜ ÛÛ Þ²Ý ±±°°°°°°

°°°±±±±° ²Û Þ²Ý ÛÛ Þ²ÝÞ²Ý ° ÛÛ Þ²Ý° ÛÛ ÛÛÜ ° ÛÛ Þ²Ý ±±±±°°°°

°°° ÜÜÜÛÛÛÜÛß ÞÛ²ÜÛß ÞÛÝ °°ÞÛ²ÜÛß °ÜÛß²ÛÝ ßßÛÜ ÞÛ²ÜÛß ÜÜÜ °°°

° ÜÜßßßß ÜÜ Û² ²ÛÜ ÛÛ ÜÜ Û² ÜÜ ÛÛ ÜÜ Þ²Ý ÛÛ ßÜÜ ²Û ÛÛ ÜÜ ÜÜ ßßßßÜÜ °

Üß ÜÜÜÛÛÛÛÛ ß Ü ß Ü ßßß ÜÜ ßßß Ü ßßß Ü ßßßß ÜÜ ßßß ÜÜ ßßß ÜÛÛÛÛÛÜÜÜ ßÜ

° ÞÝ Û²ÛÛÛÛßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßÛÛÛÛ²ÛÛ ÞÝ °

ÛßÜ ßßß release notes ÜÛßß ÜßÛ

° ÞÝ ßßÜÜÜÜ ß ÜÜÜÜßß ÞÝ

Û ßßßßßßßßßßßßßßßÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜßßßßßßßßßßßßßßßß Û °

ÞÛÝ ÞÛÝ

Ý²Þ Ý²Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ This is the Original Sensation 2002 Anthem. It is ripped Ý ° Þ

Ý ° Þ from a One Sided Promo. Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

ݰ²°Þ ݰ²°Þ

Ý±Û±Þ °° °° ݱ۱Þ

Ý²Û²Þ °± ±±° ݲ۲Þ

Ý²Û²Þ ° °±± [Tracklisting] ±° ݲ۲Þ

Ý²Û²Þ °± ±°° ° ݲ۲Þ

Ý²Û²Þ ° °° ݲ۲Þ

Ý²Û²Þ Ý²Û²Þ

Ý²Û²Þ Ý²Û²Þ

Ý²Û²Þ Ý²Û²Þ

Ý²Û²Þ 01.The Anthem 2002 (Original) 08:37 ݲ۲Þ

Ý²Û²Þ ----- ݲ۲Þ

Ý ± Þ 08:37 min Ý ± Þ

Ý ° Þ 11,8 MB Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ Ý ° Þ

Ý Þ Ý Þ

Ý ° Þ Ý ° Þ

Þ ± Ý Þ ± Ý

Þ ² Ý Þ ² Ý

ÝÛÞ ÝÛÞ

ÞÛÝ ÞÛÝ

Û Û

ÞÝ ÞÝ

Û Û °

ßÜ Üß

° ßßÜÜÜ ÜÜÜßß °

°° ßßßßßßßßßßßßÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜßßßßßßßßßßß °°

°°°°°°°°°°±° ° ßßßßßßßßßßßß °±°°°°°°°°°°

°°°±± ÜÛÜ ° ÜÜÜ °ÜÛÜ ÜÛÜÜ ÜÛÜ ÜÛÜÜ ° ÜÛÜÜ ±±°

°°°°°°± ß ÛÛ ²Û ß ° ÛÛ ÛÛÝ ß ° ÛÛ ÛÛÝ ÛÛ ²ÛÝ ±±±°

°°°°°°°° ÛÛ ÞÛÝ Þ²Ý ÛÛ ÞÛ² Þ²Û ÛÛ ÞÛ² Þ²ÛÞÛÝ ±±±°°°°°

°°° ÜÜÜÜßßßß ²ÛÝÛÛ °ÞÛÝÞ²ÛÝÞÛÝ Û²Þ²ÛÝÞÛÝ Û²ÞÛÛ ßÛ² ßÜÜÜÜ °°°°°

° ÜÜßßßß ÜÜÜÜ ÜÜ ÛÛ Þ²Û ÛÛ ÛÛ Û² ÞÛ ÛÛ Û² ÞÛ Û²ÜÛÛ ÜÜÜÜÜ ßßßßÜÜ °

Üß ÜÜÜÛÛÛÛÛÛÛÜ ßßß Ü ßßßß Ü ß ÜÜ ß ß Ü ß ÜÜ ß ß ÜÜ ßßß ÜÛÛÛÛÛÛÛÛÜÜÜ ßÜ

° ÞÝ Û²ÛÛÛÛßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßÛÛÛÛ²ÛÛ ÞÝ °
j0rge
omg, dont post .nfos please
Raccoon
Um... so does this song have a name and artist?
!_PeTrUs_!
quote:
Originally posted by Raccoon
Um... so does this song have a name and artist?


Nope...
eXeTik
quote:
Originally posted by Raccoon
Um... so does this song have a name and artist?


It's found as 01-sensation_-_the_anthem_2002_(original)-twc
ahp2002
it sounds like a cheap johan gielen ty remix

TY TUNE!! worst sensation anthem ever

armin should have made that anthem.... but he is not ID$T so...
Raccoon
The song itself is pretty good, but I would be expecting more for the anthem of a very popular event :toothless
King of Clubs
yeah. Its okay.. But nothing to get all excited about.
Hell_Copter
for an anthem for Sensation it's pretty good
i don't mind hearing it b4 every set
Argentis
I like it as a track but not as an anthem....last year's such is life was a big bang in my ho:D

!_PeTrUs_!
The promo vinyl will be ripped this week with 4 remixes on it.
torontotrance
I hear the song is awful.....more rash commercialization.
CLICK TO RETURN TO TOP OF PAGE
Pages: [1] 2 
Privacy Statement