|
DE draad voor de beginnende DJ's onder ons
|
View this Thread in Original format
| Chicane |
Ik ben nu al 4 weken de trotse eigenaar van 2 SL1210 MK2's met een Dateq XTC 3-kanaals mixer ertussen met daarbij op dit moment 137 platen, een hoofdtelefoon waar me vader vroeger naar Radio Oranje zat te luisteren (nieuwe moet ik nog even voor sparen: TIPS?), 2 hele leuke 300watt boxen (geen monitor), en in bestelling staat een Pioneer EFX-500 effecten editor.
Dit alles levert als resultaat op, 75% hele mooie traincrashes en 20% overgangen die niet helemaal horen zoals het moet en 5% overgangen waarbij de handen toch wel even in de lucht moeten :D
Nu is mijn vraag (en van vele met mij denk ik)... HOE DE DONKEY ga je te werk? Ik heb op een aantal DJ BoozyWoozy sites gekeken dat je je plaat op de eerste beat moet zetten, 8 maten (zijn dat tellen of beats of appels of peren?) moet wachten, volgende plaat erin mikke en hoppa een traincrash c.q. overgang is gemaakt...
Kan iemand even in normale lekentaal uitleggen hoe je te werk gaat? Weet niet of er al eerder zo'n draad als deze is gemaakt, zal best wel.. Opti, ga eens na? :D Maar dit wordt dan DE draad met al uw problemen en oplossingen... leuk idee voor een plakkertje.
PS: Ik heb nu al 3 afleveringen ID&T magazine erop na geplozen en met tips als:
- Ga er 100% voor
- Koop platen waar je je lekker bij voelt
- Koop goeie hardware
Heb ik dus geen ruk aan tijdens het mixen :D
Mijn dank is bij deze alvast van enormie proporties,
Met vriendelijke groet! |
|
|
| magrec |
met 8 maten wordt bedoelt:
8x4 = 32 tellen....
Tenminste als je een 4 kwartsmaat hebt.
Voor de rest kan ik je niet helpen.....
Maarre had je geld teveel damn ik ga ook ooit draaitafels kopen maar pas als ik een beetje klaar ben met school en een baan heb :p |
|
|
| -=Re-GrOoVeD=- |
Ik draai nu al bijna 2 jaar, 1,5 jaar met CDs en nu bijna een half jaartje met Vinyl, ik zal het "proberen" (:D) uit te leggen..
Een nummer is opgebouwd uit delen (jaja). Namelijk:
| Intro | Body | Break : Build up : Climax | Exit |
Natuurlijk wijken hier een hoop nummers vanaf, maar dit is de meest logische volgorde. Tijdens het opbouwen van het nummer zal je steeds meer instrumenten erbij horen komen, aan het begin meestal percussion etc.. Als je dan aan het mixen bent, en plaat 1 is bijna afgelopen, moet je goed opletten op het verloop van het nummer. Je zal horen dat er steeds een instrument (of meer tegelijk) weg zal vallen. Dat gebeurt meestal na 8 beats.
Dus je hebt plaat 2 gecue'd, en gebeatmatched, en je wilt em inmixen. Ik denk dat je de werking van de EQ wel snapt. Ik draai meestal de lage tonen van plaat 2 helemaal weg, mid op 1/3 en high op 1/4.
Je gaat dan tellen en je haalt de plaat over de 1e beat heen en weer op de maat. Je laat em los zodra je verwacht/weet dat een instrument weg zal vallen, want dan zal hij goed in de maat lopen.
Je moet hier natuurlijk je platen wel goed voor kennen, maar dat is gewoon een kwestie van tijd..
Als de plaat dan gelijk loopt kan je beginnen met mixen. Je schuift de fader langzaam omhoog, op de maat klinkt natuurlijk het mooist. Dan kan je met de EQ's gaan spelen. Ik zorg eerst dat de mid's en high's van plaat 2 duidelijker worden, en dan aan het begin van een nieuw gedeelte (8 beats) draai ik de bass van plaat 1 weg en tegelijkertijd die van plaat 2 erin..
Dan alleen nog de fader van plaat 1 langzaam naar benenden...
Ik hoop dat je er wat aan zult hebben..
Meer vragen altijd welkom :)
[Ik zal zo wel ff een overgang van mij uppen, kan je horen wat ik bedoel]
-ReGrOoVeD |
|
|
| hamburgerboefje |
| oefenen oefenen oefenen oefenen slechte tip he... |
|
|
| Chicane |
Regrooved: Mooie reply, bedankt alvast!
Nog meer mensen met ervaring? Ik lees het graag! :D |
|
|
| magrec |
hey chicane dan moet je ook gaan keymixen :p
Dat is dus platen met elkaar mixen die zodanig op elkaar zijn afgestemd dat het dus een harmonisch geheel wordt.
Of tewel op elke plaat de toonhoogte plakken en zorgen dat je een plaat inmixt die goed klinkt. :p (maar let wel als je +% pitcht gaat de toonhoogte wel weer omhoog, en omlaag als je naar beneden bijpitcht :p) |
|
|
| Chicane |
| quote: | Originally posted by magrec
hey chicane dan moet je ook gaan keymixen :p
Dat is dus platen met elkaar mixen die zodanig op elkaar zijn afgestemd dat het dus een harmonisch geheel wordt.
Of tewel op elke plaat de toonhoogte plakken en zorgen dat je een plaat inmixt die goed klinkt. :p (maar let wel als je +% pitcht gaat de toonhoogte wel weer omhoog, en omlaag als je naar beneden bijpitcht :p) |
/me slaps Magrec with a Donald Duck
:D
Ik heb wel een aantal dikke progressive platen liggen hier, maar te weinig om dat te kunnen doen.. in het begin wil ik een beetje een breed scala aan platen hebben om effe lekker gek te doen, daarna richt ik me meer op dikke progressive en 3l33te grooves :D
(moet ook denken aan de toekomst, tis niet zo dat ik alleen voor de stofnesten op me zoldertje gaat draaien, als allergrootste ID&T fanaat hierzo is het toch me droom om back2back te mogen draaien met Johan Cyber :D) |
|
|
| New Wave |
ach mensen dikke onzin allemaal :D
Zoek de bass....pak je plaat.....skretsj hem in 4 keer tegen de andere bass aan en loslaten die plaat (met een leuek goeie snelheid)......luisteren....corrigeren, corrigeren, corrigeren, corrigeren, corrigeren, corrigeren........en happaaaaaaaa, beatmatch........beetje klooien met je tonen...wachten op leuk moment om hem uit te faden/of om je cross te gebruiken en raggen met je setje......bij techno tenminste :D
Der is geen makkelijkere uitleg dan dit :p |
|
|
| DJ_Siesta |
j0000 paultje :D
Opzich denk ik dat je wel weet op welke momenten je er een plaat moet insmijte, je ripped tog altijd die livesets :D, jemoet iig opletten dat je hem er met de goede maat in gooit, als je dat doet past het allemaal op elkaar
bijv.
Thrillseekers - Dreaming of you, speelt
aan het eind van de plaat is bijv zeg maar een kleine break waarna het nummer afbouwd, probeer hem erin te gooien als die break voorbij is, dan heb je zeker weten goed geteld,
damn dit is zoo0w moeilijk om uit te leggen :D
-xxx- misschien helpt dat :) |
|
|
| AlFerox |
ach vergeet gewoon alles wat er hier gezegd is over vierkwarts maten, driekwarts maten, toonhoogtes, effecten, op de goeie tel erin gooien, key-mixen, EQ's en blablabla. :)
begin gewoon bij het begin, en dat is bij het beatmatchen.
pak er een paar platen bij met een simpele en duidelijke bas-lijn en probeer die platen gelijk te zetten. blijf dit doen (tot in den treure) totdat je voor jezelf het idee hebt dat je het beatmatchen een beetje onder de knie begint te krijgen.
je kan ook met 2 dezelfde platen oefenen. je zet ze op gelijke pitch en probeert de bassen op elkaar te laten vallen. leer je het fine-tunen (zo heet dat geloof ik?) mee.
als je het beatmatchen een beetje door hebt kun je je met al die andere dingen gaan bezig houden. alles op zn tijd! :)
de belangrijkste tip is echter al gegeven en dat is (wat hamburgerboefje al zei ;)) oefenen, oefenen, oefenen en nog eens oefenen!
hoe meer je oefent, hoe beter je het allemaal gaat horen. (kan echt een gewaarwording zijn)
af en toe kan het frustrerend zijn omdat er helemaal geen verbetering in lijkt te zitten. maar geloof me, als je blijft oefenen gaat het vanzelf stukken beter! :D |
|
|
| AlFerox |
ohja, nog iets: mocht je een BPM teller en van die beat-indicator lampjes hebben.. plak dan die lampjes af en gooi de BPM-teller het raam uit!
gewoon alles op gehoor doen, vanaf het begin!! |
|
|
|
|