|
PC-problemen thread (pg. 6)
|
View this Thread in Original format
| Bomar |
| quote: | Originally posted by Belgian Bonzai
Misschien helpt dit:
File - settings - general - connection settings
en daar de active <-> passive optie veranderen.
Of euh, al geprobeerd? |
hehe, zit ik dagen te kloten met die routerinstellingen; en nu zet ik het even op 'passive' en alles werkt ineens!! :rolleyes:
merci
maar wat betekent die passive eigenlijk?? |
|
|
| Pheatus |
passive mode is niet goed ;)
Effe kort uitleggen:
1. kijk welk ip-adres je hebt in je netwerk: zou iets in de aard van '192.168.1.*' moeten zijn.
2. ga naar je router en forward poort '5151' naar jou ip-adres (dus '192.168.1.*'). Opletten dat je ze zowel op 'UDP' als 'TCP' zet (dus meestal optie: 'BOTH').
3. nu moet je je ip-adres van internet weten, simpel te weten te komen via: www.whatismyip.com of www.watismijnip.nl
4. ga naar DC++ -> settings -> connection settings -> zet op active
geef bij ip, het ip-adres van internet op (zie puntje 3.) en bij poorten TCP en UDP: '5151'
5. sluit DC best es af en gewoon opnieuw opstarten: behold, IT WORKS :D
Je zal zien dat je veel meer tezien krijgt dan passive mode ;).
Een handige tip misschien, want je ip-adres van internet wijzigt om de bepaalde tijd, is om een domainname eraan te koppelen. Dit is volledig gratis. Je kan dit doen via bv, 'www.no-ip.com'. Je maakt een account, je kiest een domainnaam (in de trend van jouwnaam.no-ip.com), ge download een programmaatje, en vult daarin je registratie gegevens van no-ip.com in. dit programmatje zorgt dat 'jouwnaam.no-ip.com' altijd verwijst naar jou internet-ip-adres ;). Dus van zodra je ip-adres wijzigt, stuurt dit programma een berichtje naar 'jouwnaam.no-ip.com' zodat die verwijst naar het nieuwe ip-adres. Hopelijk is het wat duidelijk, vraag maar indien niet hoor ;).
Groetjes,
Seba |
|
|
| Bomar |
| Puntje 2 lukt dus niet bij mij. Ik moet hiervoor een 'service name' opgeven, en ze vragen dan de 'Global Port Range' en de 'Base Host Port'. Dit kan voor TCP en UDP. Wat moet ik bij die range zetten? en voor de poort gewoon 5151 pakken? en kan het zijn dat de router niet vraagt naar mijn ip-adres als ik een poort open wil zetten (forward)? |
|
|
| Pumaz |
| Zoveel moeite om aan illegale praktijken te beginnen :p |
|
|
| Eagle` |
| quote: | Originally posted by Pheatus
oops, 'tis al meer geworden: 793.2 KByte/sec :toothless :p
kben es benieuwd wat dat zou zijn 'smorgens/'snachts ;)
nuja, genoeg gestoef... kben gewoon tevreden van Telenet. Nooit geen miserie mee gehad (tenzij met administratie, maar die probleempjes zijn ook al van de baan) |
tenigste wa ge met u hoge snelheid hebt is da uwe limiet er rapper aangaat, en dan hun glijdende downloadschalen, serieus ge moogt het hebben uwen telenet :p tenigste wa er misschien positief is aan telenet zijn hunne newsservers, al hoewel ja voor 5 euro kunde een abo van 20 gig hebben op nen externe newsserver waar de post er 30 dagen blijven opstaan ipv van 5 bij telenet... |
|
|
| Pheatus |
| quote: | Originally posted by Eagle`
tenigste wa ge met u hoge snelheid hebt is da uwe limiet er rapper aangaat, en dan hun glijdende downloadschalen, serieus ge moogt het hebben uwen telenet :p tenigste wa er misschien positief is aan telenet zijn hunne newsservers, al hoewel ja voor 5 euro kunde een abo van 20 gig hebben op nen externe newsserver waar de post er 30 dagen blijven opstaan ipv van 5 bij telenet... |
hmja, IMO zijn onze belgische ISP's véél te gierig! In Clickx bijvoorbeeld krijg je altijd de best (lees: snelste, stabielste) etc te zien, maar ze zouden beter eens vergelijken met ISP's van andere landen. Zullen de mensen vlug merken dat het echt erg is met de maandelijkse hoeveelheid GB dat we MAAR mogen versluizen ;). Onlangs op een internationaal irc-kanaal:"damned, I had to change my ISP cause I move to some other city, and now I only have like 30GB/month..." :whip:
Kheb al het idee gehad om eens een petitie-actie te starten: 'wij willen meer GB/maand :p' maar wat zou het helpen :toothless
ow, en ivm die glijdende downloadmeter... is idd wel vervelend! Moet ik je compleet gelijk in geven... MAAR ge gelooft het misschien niet, maar ik surf nergens sneller dan met telenet! Echt, het verschil is toch wel merkbaar hoor (zit genoeg bij maten met ADSL).
@Jochen: het moet nog een andere onderdeeltje zijn in je router. Dit onderdeel is voor iets anders. (dient voor bijvoorbeeld poort 80 naar een andere poort binnen je netwerk laten forwarden, bv 8080). Geef eens je merk+type van router, dan zoek ik het vlug effe op ;). |
|
|
| mellow_head |
| Actief mode op DC++ bolt ni bij mij, met passief vindk meer dan genoeg;) |
|
|
| Bomar |
| quote: | Originally posted by Pheatus
@Jochen: het moet nog een andere onderdeeltje zijn in je router. Dit onderdeel is voor iets anders. (dient voor bijvoorbeeld poort 80 naar een andere poort binnen je netwerk laten forwarden, bv 8080). Geef eens je merk+type van router, dan zoek ik het vlug effe op ;). |
kheb een router van het merk Netopia, type Cayman 3347W |
|
|
| Pheatus |
| quote: | Originally posted by mellow_head
Actief mode op DC++ bolt ni bij mij, met passief vindk meer dan genoeg;) |
bovenstaande stappen al es gevolgd? Hebt ge wel router? Want als ge gene router hebt, moet je gewoon je internet ip-adres invullen bij connection settings van DC++ en poort 5151 (voor de rest niets anders). Dat poortnummer is wel tamelijk belangrijk!
Jochen, ik kijk er direct voor si ;) |
|
|
| Push2005 |
Probleempje ivm met IpSwitch:
Tot nu toe gebruikte ik WS_FTP om mijn websites te uploaden, maar al mijn evaluatieversies zijn expired en kheb zeker geen zin om daar $50 voor te betalen. Weet er iemand andere goede (gratis!) IpSwitch software, of toevallig een keygenerator zodat ik een serienummer voor WS_FTP kan vinden ? :conf:
Merci |
|
|
|
|